‘DOĞRU ANDA, DOĞRU ÜRÜN GELİŞTİRİN'

UTİB'in TechXtile İnovasyon Ligi kapsamında verdiği eğitimde dijital çağı yakalamak için doğru zamanda doğru ürün geliştirilmesi gerektiği vurgusu yapıldı.

UTİB'in, TechXtile İnovasyon Ligi 2021 kapsamında finalist olan firmalara yönelik çevrimiçi ortamda düzenlediği Ar-Ge Merkezleri Kapasite Geliştirme Desteği (mini-MBA programı) 2'nci eğitiminde inovasyon ve girişimcilik ekosisteminin gelişimi hakkında bilgiler verildi.

'DİJİTAL ÇAĞIN GERİSİNDE KALMAYIN'

Günümüzde kurumsal şirketlerin dijital çağın geride kalmamasının büyük önem teşkil ettiğini kaydeden TechXtile Program Koordinatörü Ufuk Batum, “Tam anlamıyla dijitalleşme ve girişimcilik çağının içerisinde bulunduğumuz günümüzde, insanlık tarihi boyunca oluşturduğumuz veriler oldukça yüksek oranda. Baş döndürücü hızla gelen ve değişen dijitalleşme, birçok faydayı da beraberinde getirerek tasarruf sağladı. Önümüzdeki dönemde teknoloji üretimlerinin gerisinde kalan ve dijitalleşmeyi geç yakalayan ülkelerden olmamalıyız. Dijitalleşme konusunda ağırdan alma lüksümüz yok. Bu süreçte teknoloji geliştirirken, kullanışlı, sektörün gerekliliklerini karşılayan ve rasyonel temellere oturmuş üretimler gerçekleştirmelisiniz. Daha çevreci, daha sürdürülebilir kaynak kullanımı ve daha bilinçli bir toplum inşa etmeliyiz” dedi.

'HER ZAMAN ARAYIŞ İÇERİSİNDE OLUN'

Dijitalleşmenin hayatın her alanını etkilediğini de belirten Ufuk Batum, “Dijital dönüşümle birlikte düşünce kalıpları, eğitim sistemleri, iş yapma modelleri fazlasıyla etkilendi. Ancak hızla dönüşen toplumlar arasına girmek için dönüşüme ışık tutan yeni sistemleri uygulayarak ürün geliştirme noktasında daha fazla çalışmalıyız. Belli bir alandaki problemi değere dönüştürme fikriyle iş modeli geliştirmelisiniz. Dijitalleşen dünyanın rekabetçi ortamında, her zaman bir arayış içerisinde olmalısınız. Girişimcilikte doğru zamanda, doğru kararlar ve doğru icraat çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

İlgili Fotoğraflar