Heimtextil Rusya 2021 Fuarı

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİ'NE
SİRKÜLER NO: 262

14-16 Eylül 2021 tarihleri arasında Moskova / Rusya Federasyonu'nda düzenlenecek olan “Heimtextil Rusya 2021” Fuarı'nın Türkiye Milli katılım organizasyonunun Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu kararı ile Pandemi döneminde firmalara destek olmak amacı ile metrekare ücreti 575 € olarak revize edilmiştir.

Heimtextil Rusya 2021 Fuarına Milli Katılım Organizasyonu ile katılmak isteyen firmaların aşağıda yer alan bağlantı adresine girerek formu doldurmaları ve katılım ücreti avansını ekte verilen Birliğimiz EURO hesabına yatırarak, dekontun bir kopyasını caliskani@uib.org.tr adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir.

Katılımcı firmaların 2021 yılındaki tüm UTİB fuarlarında Türkiye Milli Standına yerleştirilmeleri 3 kriter sırasıyla göz önüne alınarak Birliğimizce gerçekleştirilecektir:

1) Fuara Birliğimiz organizasyonu ile daha önceki yıllarda katılım sağlayıp sağlamama ve eski katılım sayısı (öncelikle eski katılımcılara tekrar katılıp katılmayacakları sorulacak, öncelikle tekrar katılacak eski katılımcılar yerleştirilecek, daha sonra yeni katılımcılar yerleştirilecektir)
2) Avans ödemesi önceliği
3) Talep edilen m2 büyüklüğü

Fuar katılım bedeli katılımcı firma hesabından Birlik hesabına banka havalesi şeklinde yapılmalıdır. Firmalarımızın herhangi bir sebepten ötürü katılımdan vazgeçmeleri durumunda yatırmış oldukları katılım ücretleri geri ödenmeyecektir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

e-imzalıdır
Mümin KARACAKAYALILAR
Genel Sekreter

Heimtextil Rusya 2021 / Moskova / Rusya Federasyonu
Metrekare ücreti: 575 € / Başvuru için avans ödemesi : 5.000 €

Fuara başvuru linki: https://bit.ly/37HUQ5u

575 € Metrekare ücretine yer kirası, stand inşaatı, elektrik, internet , nakliye, ve genel tanıtım hizmetleri dahildir. 2021 yılında % 50 olan fuar devlet desteğine 20 puan ilave destek sağlanacak hedef ülkeler listesinde Rusya yer almakta ve ayrıca Cumhurbaşkanlığının 3463 nolu kararı dğrultusunda ilave %5 devlet desteği kapsamına da girmektedir. Bu kapsamda fuar sonrası devlet desteği için gerekli prosedürleri zamanında tamamlayan firmalara m2 başına 3.368TL, hedef sektörde iştigal eden firmalara ise 3.609TL devlet desteği verilecektir. Tebliğde yapılacak değişiklikler firmalara yansıtılır

Avans ödemesinin yapılacağı hesap:
ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ hesabına VAKIFLAR BANKASI
BURSA TİCARİ ŞUBE / ŞUBE KODU       :1229
MÜŞTERİ NO                                              : 007296431509
EUR HESAP NO                                         : 00158048012268409
IBAN NO                                                     : TR600001500158048012268409


Dekont ve başvuru formunu online gönderdikten sonra lütfen ulaştığına dair teyit alınız.

 

                                                                                                    

 

HEIMTEXTIL RUSSIA 2021

G E N E L   B İ L G İ L E R

Fuarın Tarihi:

14-16 Eylül 2021

Fuarın Yeri:

IEC Expocentre (YENİ ALAN)

Fuarda Sergilenebilecek Ürünler:

Ev tekstili ve aksesuarları

Tekstil Ürünleri – Kumaşlar, Ev Tekstilleri (Halı, kilim, duvar kağıdı ve duvar kaplamaları, dekoratif kumaşlar, perde, perde aksesuarları, güneş koruma sistemleri, brode, döşemelik kumaş, döşemelik deri, ev aksesuarları, yastık, yatak tekstili (örtü, çarşaf, vb) uyku sistemleri, su yatakları, yatak çeşitleri, battaniye, havlu, banyo perdesi, banyo paspası ve kilim, banyo aksesuarları, masa örtüsü, masa dekorasyonu, tekstil harici maddelerden üretilen masa örtüleri, mutfak tekstili, fırın eldivenleri, elyaf, iplik, kimyasallar, ev teknolojisi ve baskı  sistemleri)

2019 Yılı İstatistikleri

17 ülkeden 221 firma katılım sağlamıştır. Fuarı 17.803 kişi ziyaret etmiştir. Ziyaretçiler 39 farklı ülkeden olup, tamamı profesyonel işadamlarıdır. Fuara 2019 yılında Türkiye'den 25 firma milli katılım sağlamıştır.

2020 yılında fuar dijital olarak gerçekleştirilmiştir. Anılan fuar hakkında detaylı bilgi https://heimtextil-russia.ru.messefrankfurt.com/moscow/en.html web sayfasında yer almaktadır.

Uygulanacak Teşvikler:

2017/4 sayılı Yurtdışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar kapsamındadır. Devlet desteği oranları ve katılımlar ile ilgili mevzuattaki güncel gelişmeler geçerlidir.

Katılım ücreti:

  • Katılımcılar (üretici/imalatçı organizasyonları dahil): 575 €/m2 dekorlu stand ve nakliye dahil
  • Fuar katılımcısı firma, katılım toplam bedelinin tamamını Birliğimize ödeyecek ve Devlet Destek evraklarını Birliğimize teslim edecektir. Fuar katılımına ilişkin Devlet Desteği karşılığı tutar fuar sonrasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından doğrudan firmanın banka hesabına yatırılacaktır.

Katılım Ücretine Dahil Hizmetler:

  • Yer kirası
  • Stand inşaatı ve standın standart malzemelerle genel dekorasyonu
  • Verilecek limitler dahilinde sergi mallarının gümrükleme ve gidiş-dönüş nakliyesi
  • Elektrik bağlantısı
  • İnternet
  • Fuar kataloğuna giriş
  • Genel tanıtımgiderleri
  • Türk katılımcıları için hazırlanacak katalogda yer alma

Başvuru ve Detaylı Bilgi için:

 

ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ

Isiktepe Mh. OSB 2. Gelisim Sahasi Kahverengi Cad. No: 11 16215, Nilüfer / BURSA

İrem ÇALIŞKAN GÜVEN (Fuarlar ve Heyetler Şubesi)

Tel       : 0090 224 219 10 00 ( ext. 1903 )

Fax     : 0090 224 219 10 99

Web      : www.uib.org.tr

E-Posta : caliskani@uib.org.tr