LA Textile Show 2021

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ VE
ULUDAĞ HAZIR GİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİ'NE
SİRKÜLER NO: 478

Dünyanın her bölgesinden gelen kumaş alıcılarının ziyaret ettiği LA Textile Show Fuarı 'nın milli katılım organizasyonu 29 Eylül - 01 Ekim 2021 tarihleri arasında Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) işbirliğiyle gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Söz konusu fuar giyimlik kumaş, aksesuar ve ev tekstili üreticilerine yöneliktir. California 'nın önemli tekstil ve moda destinasyonlarından olan California Market Center'da yılda iki kere düzenlenmektedir. Fuarı sadece tekstil sektöründeki profesyoneller ziyaret edebilmektedir.

Stantlar iki opsiyonlu olarak sunulmakta olup, 100 sqft (9,29 m2) standın satış fiyatı 2.475 $ ve 200 sqft (18,58 m2) olan standın satış fiyatı ise 3.375 $'dır.

İlgili organizasyon; 2017/4 sayılı Yurtdışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar kapsamında olup, devlet desteği oranları ve katılımlar ile ilgili mevzuattaki güncel gelişmeler geçerlidir. ABD'nin hedef ülke olması nedeniyle devlet desteği oranı %70'tir. ABD 2021 yılı için hedef ülke olarak açıklanmış olup, devlet desteği oranı %70 olarak uygulanacak, ayrıca NACE kodu uyumlu olan katılımcılarımız +5 puan ek devlet desteğine hak kazanacaklardır. (Tebliğde yapılacak değişiklikler firmalara yansıtılır.)

Anılan fuara Birliğimiz tarafından gerçekleştirilecek olan Türkiye Milli Katılım Organizasyonu ile katılmak isteyen firmaların aşağıda yer alan başvuru bağlantısına girerek formu online olarak doldurmaları ve fuar katılım ücretini yine aşağıda verilen Birliğimiz ABD DOLARI hesabına yatırarak ilgili başvuru formunda yer alan hesap belgesi yükleme alanına dekontun bir kopyasını yüklemeleri gerekmektedir. Fuar katılım bedeli katılımcı firma hesabından Birlik hesabına banka havalesi şeklinde yapılmalıdır.

Katılımcı firmaların Türkiye Milli Standına yerleştirilmeleri aşağıdaki kriterler sırasıyla göz önüne alınarak Birliğimizce gerçekleştirilecektir:
1) Fuara Birliğimiz organizasyonu ile daha önceki yıllarda katılım sağlayıp sağlamama ve eski katılım sayıları
2) Katılım ücretinin zamanında ödenmesi

Bilgileri ve gereği rica olunur.

 

e-imzalıdır
Ayşe Mehtap Ekinci
Genel Sekreter V.

 

Ödemeler için Birliğimizin USD banka hesap numarası:
USD HESAP NO :
00158048012268401
IBAN NO : TR820001500158048012268401
Başvuru Bağlantısı: https://bit.ly/3xlCNwc